Proč jsou USB flash disky tak populární reklamní předmět?

Uživatelé počítačů se v dnešní době masově spoléhají na USB flash disky. Ať už je nazvete flešky, usbéčka, jůesbíčka nebo klasicky USB klíčenky, staly se nenahraditelným nástrojem pro ukládání a přenos dat.
Zapomeňte na neskladné CD a diskety náchylné k errorům a poškození ! USB flash disky je již naprosto odsunuly do pozadí.
Flash disky jsou malé, lehké, snadno přenosné a rychle je připojíte i vypojíte z počítače.

Ale kde se vůbec tihle šikovní USB pomocníci vzaly? Podívejte se na vývoj flash disků od počátků po současnost..

USB flash disky

Počátky USB flash disků
NAND flash paměť byla vyvinuta v polovině 80. let firmou Toshiba a USB flash disky se objevily koncem 90. let. Stále přetrvávají dohody o tom, kdo vyvinul první verzi, ale nejvíce se podílela M-Systems Company, která byla koupená firmou Sandisk. Opravdovým průlomem byla schopnost připojení flash paměti k počítači a udělat z ní „virtuální“ paměť bez nutnosti ovladačů nebo speciálního softwaru.
V USA prodala nejstarší verzi USB flash disku společnost IBM. První disk od IBM měl kapacitu 8 MB, což ve své době pětinásobně překračovalo kapacitu tehdy nejrozšířenějšího zálohovacího zařízení, běžné 3,5 palcové diskety.
Byl vydán pod názvem Memory Key a záhy následován i 16MB verzí.
V průběhu roku 2003 prodávalo IBM již 64MB verzi, kterou vyráběl M-Systems. V době, kdy flash disky dosahovaly kapacity 128MB, začaly se dostávat i do rukou běžných počítačových uživatelů.

USB flash disky nepřevyšovaly diskety jen svou kapacitou, ale také podstatně vyšší rychlostí načtení i uložení dat. Zatímco diskety potřebovaly mnohdy i několik minut, flash disk načetl data již během pár sekund.
Další výhodou, kterou USB flash disky svým uživatelům nabízely, byla mnohem vyšší životnost. V dnešní době se životnost flash disků počítá na dobu kolem 10 let.

Reklamni usb disky

Současnost USB flash disků
Společnosti, které bojovaly o práva na vývoj a výrobu flash disků již nejsou schopni bránit své duševní vlastnictví.
Na trhu se tak objevila spousta nových výrobců a začal tvrdý konkurenční boj, který měl za následek prudké snížení cen flash disků a počátek jejich masového rozšíření mezi širokou veřejnost.
Při představení 128MB verze byste za flashku zaplatili kolem 600,– Kč. V současnosti si do 300,–Kč zakoupíte i 8GB flash disk.
Kapacita flash disků se však neustále zvyšuje. Od počátečních 8–128MB jsme se dostali na běžných 32–64GB a vyrábějí se dokonce už i flash disky s kapacitou 128GB nebo 256GB.

Skoro ruku v ruce s rostoucí kapacitou roste i přenosová rychlost.
Moderní flash disky pracují s rozhraním USB 2.0, ale kvůli technologii NAND paměti nedosahují jeho plné propustnosti 480 Mbit/s (MB/s).
Typické přenosové rychlosti tedy jsou kolem 6 MB/s. Ty se liší hlavně podle použitých čipů.
USBmedia.cz používá pouze kvalitní značkové čipy, koupené převážně od firmy Toshiba, na které se můžete spolehnout.
Ve flash discích USBmedia.cz Vám na přání dodáme také vysokorychlostní flash paměti s rozhraním 3.0.
Nejvyšší současné přenosové rychlosti se pohybují od 15 do 60 MB/s.

Reklamni usb disky

Společně se vzrůstající oblibou roste i výběr různých tvarů, barev i typů obalů USB flash disků.
USBmedia.cz Vám kromě širokého výběru klasických a speciálních flash disků vhodných k firemnímu potisku nabízí také USB flash disky vyrobené na míru podle loga či produktu Vaší společnosti.
Nabízíme také flash disky v obalech uzpůsobených do extrémních podmínek tak, že vydrží hluboký mráz, vysokou teplotu, vlhkost i tlak či otřesy. Vyzkoušejte například USB kapsli, která „přežije“ téměř cokoliv :)


Zpět na hlavní stranu blogu