Blog USBmedia.cz – Reklamní flash disky

USB flash disky „za pár kaček“ prostě neexistují !

17.1.2012 12:56

Čas od času se setkáváme s požadavky na flash disky v až nereálných cenách (40–60,– Kč). Samozřejmě chápeme, že jako společnost či projekt máte svá rozpočtová vymezení a nechceme, abyste utráceli příliš mnoho peněz za „rozdávací předměty“, zvažte ale sami, jezdili byste v autě za 2000,– Kč nebo šli byste na schůzku v obleku za 500,–Kč ?
S flash disky je to stejné, svoji firmu nemůžete reprezentovat porouchanými, pomalými a nepoužitelnými flash disky.

klasicke usb

Abychom vše uvedli na pravou míru, přečtěte si níže pár základních informací o tom, z čeho se skládá cena Vašeho flash disku.

NAND flash (neboli paměťový čip) je jako kus steaku, který určuje cenu celého Vašeho menu. Ceny paměťových čipů závisí na kapacitě (2GB, 4GB, 8GB,..).
Trh s paměťovými čipy je stejně jako například kurzy měn závislý na aktuální kapacitě trhu. V závislosti na přírodních i finančních katastrofách tak ceny často v průběhu roku skokově kolísají. Koncem roku či začátkem nového roku obvykle dochází k nedostatku flash pamětí na trhu a ceny tak přímoúměrně rostou. V této době není výjimkou ani celosvětová nedostupnost „vykoupených“ kapacit a vyšší nákupní ceny nedostatkových kapacit flash pamětí (ať už jde o jakoukoliv kapacitu flash disku).

Obal, PC board, LED dioda, Controller a další hardware komponenty přidávají další náklady. Konečná cena je vždy založena na kvalitě.

Doprava, celní poplatky – Ceny dopravy a s ní spojených poplatků závisí vždy na počtu kusů, velikosti a váze. Cena přepravy je vždy součástí ceny. Dopravu po ČR zajišťujeme zdarma.

Práce, testování a výrobní náklady – faktory, na kterých závisí poměr použitelných a nepoužitelných flash disků, které od svého dodavatele dostanete.
Těžko lze stanovovat přesné ceny, ale hlavním faktorem, který tyto náklady a služby ovlivňuje, je počet pracovníků provádějících kontroly, míra odbornosti, pečlivosti a v neposlední řadě i výše mzdy.
Chcete-li tedy rozdávat kvalitní reklamní předměty, neváhejte nás kontaktovat, vždy jsme ochotni vybrat modely či nabídku vhodnou pro Váš rozpočet, nikdy Vám přitom ale nebudeme vyrábět flash disky jen tak na vyhození.

Účinný reklamní flash disk musí Vašim zákazníkům perfektně sloužit, jinak je Vaše investice zbytečná.

Zpět na hlavní stranu blogu