Blog USBmedia.cz – Reklamní flash disky

5 tipů pro výběr Vašich reklamních flash disků

26.2.2012

USB flash disky s natištěným logem, značkou či WWW stránkami jsou stále populárnější reklamní předmět, kterých české společnosti rozdají miliony ročně. Pokud uvažujete o nákupu těchto datových nosičů i pro Vaši firmu, podívejte se nejprve na 5 základních pravidel, na která byste při objednávce firemních flash disků neměli zapomenout:

Jednoduché a výrazné logo funguje nejlépe – Přiznejme si, že pokud pracujete pro velkou společnost, nemáte moc na výběr, jaké logo či značku na flash disk umístíte. Obvykle musíte následovat předepsaný manuál značky nebo striktně definované pokyny k používání značky, její velikosti, barev, ochranné zóny apod.

Kvůli poměrně malé tisknutelné ploše na flash discích používejte ideálně jednoduchá loga jasných barev, která na sebe upoutají pozornost na první pohled. Naši grafici Vám navrhnou zdarma několik variant umístění loga i použití barev na flash disku, pomůžeme Vám tak najít ideální velikost, umístění i barvu loga tak, aby Vaše flash disky korespondovaly se stylem Vaší společnosti.

Připravte si logo v největším možném rozlišení – k dosažení nejlepšího výsledku potřebujeme co nejlepší podklady k Vašemu logu. Ideální je logo přímo v křivkách (soubory AI, EPS, CDR, PDF) – vektorový soubor v křivkách totiž neztratí nic ze své kvality ať už jej zmenšíme nebo zvětšíme naprosto jakkoliv.
Pokud máte vlastního grafika, tak ten určitě ví, jak vektorové logo připravit. Pokud máte logo pouze rastrové v malém JPG, převedeme jej do křivek, abychom mohly tisk udělat dokonale.
Pokud bychom tiskly rastrový soubor, křivky loga by zůstaly „rozpixelovány“ hrany by tedy byly složené z jednotlivých bodů, což narušuje přirozený vzhled loga.

Vyberte si model flash disku, který koresponduje s Vaším logem – Jasně, tohle zní dost logicky, ale některá loga opravdu vypadají mnohem lépe na specifickém stylu či povrchu flash disku. Velká a komplexní loga perfektně padnou na USB karty, jednoduchá, výrazná loga doporučujeme laserovat na elegantní kovové modely, barevná loga zase tiskneme na modely kombinujíci kovovou krytku a barevně ladící tělo flash disku.
Pokud si nemůžete vybrat, zdarma Vám navrhneme několik variant flash disků přímo s Vaším logem, ze kterých si snadno vyberete tu nejhezčí variantu.

propagacni flash disky

Nekupujte si extralevné USB paměti – Víme, že náklady jsou většinou rozhodujícím fakturem, je ale důležité najít určitou rovnováhu mezi správnou kapacitou, kvalitou flash disku a Vaším rozpočtem.
Pokud rozdáváte flash disky s malou kapacitou 512MB-1GB, je velmi pravděpodobné, že se již v dnešní době nesetkají s velkým nadšením a dalším využitím. Malé kapacity jsou v pořádku, slouží ale zejména k předání a uschování důležitých dat, rozhodně nedávají uživateli možnost pro uchovávání vlastních dat a každodenní použití.
Flash disky s malou kapacitou nebo pomalým a nespolehlivým, i když zajisté velmi levným, flash čipem končí bohužel v naprosté většině na dně šuplíku nebo rovnou v odpadkovém koši.

Nezapomeňte na flash disky nahrát data – Pokud chcete na flash disky nahrát nějaké prezentace, ceníky či katalogy, nezapomeňte si je včas připravit. Vaše data nahrajeme na flash disky zdarma přímo během výroby a ušetříme Vám tak spoustu starostí i času s nahráváním vlastníma rukama.

Zpět na hlavní stranu blogu